Recept na koktejl Rum Runner: Rychlý a jednoduchý průvodce za 3 minuty

Koktejl Rum Runner je oblíbený tropický nápoj, který získal popularitu po celém světě. Pocházející ze slunných Florida Keys, tato ovocná směs je dokonalým způsobem, jak se přenést na plážový ráj. Jedním z míst úzce spojených s Rum Runnerem je ikonický Tiki Bar Holiday Isle, kde si jej místní i turisté užívají již desetiletí. S jeho živými barvami a lahodnými příchutěmi je Rum Runner opravdovým tropickým pohoštěním.

Historie koktejlu Rum Runner

je trochu nejasná, s rozporuplnými tvrzeními o jeho vynálezu v 50. a 70. letech. Někteří připisují vytvoření tohoto lahodného nápoje barmanovi jménem Tiki John v 50. letech, zatímco jiní věří, že ho poprvé namíchal muž jménem Gus v Tiki baru Holiday Isle v 70. letech. Bez ohledu na jeho původ se Rum Runner stal pevnou součástí tropické kultury koktejlů.

Název „Rum Runner“ je odkazem na pašeráky nebo běžce s rumem z období prohibice, kteří pašovali rum a jiné destiláty do Spojených států. Tito odvážní jedinci sehráli významnou roli při formování názvu koktejlu a přidání špetky tajemství do jeho historie.

Pro přípravu klasického Rum Runnera

budete potřebovat několik klíčových ingrediencí. Začněte hojným nalitím rumu, ideálně tmavého nebo kořeněného druhu pro bohatší chuť. Přidejte špetku banánového likéru, který přináší do směsi příjemnou tropickou sladkost. Poté nalijte ostružinový likér a špetku grenadiny pro explozi ovocných příchutí. Ingredience protřepejte nebo promíchejte dohromady a budete mít živý a lahodný Rum Runner.

Ačkoli klasický recept je nesporně lahodný, existuje spousta variant k objevování. Někteří mixologové upřednostňují použití světlého rumu pro lehčí a osvěžující chuť, zatímco jiní volí zralý rum pro hlubší a komplexnější chuťový profil. Kromě toho některé varianty vyžadují přidání ananasového nebo pomerančového džusu pro zvýraznění tropických tónů, zatímco jiné zahrnují falernum, kořeněný sirup, pro přidaný šmrnc.

Zde jsou tři jedinečné varianty koktejlu Rum Runner, které můžete vyzkoušet:

1. Tropický Twist Rum Runner: Smíchejte 1,5 uncí světlého rumu, 0,75 uncí banánového likéru, 0,75 uncí ostružinového likéru, 0,5 uncí ananasového džusu a špetku grenadiny. Protřepejte s ledem a sceďte do hurikánové sklenice naplněné drceným ledem. Ozdobte ananasovým klínkem a třešní.

2. Kořeněný ráj Rum Runner: Smíchejte 1,5 uncí zralého rumu, 0,75 uncí banánového likéru, 0,75 uncí ostružinového likéru, 0,5 uncí pomerančového džusu a špetku falernum. Dobře protřepejte s ledem a sceďte do hurikánové sklenice. Ozdobte pomerančovým kolečkem a větvičkou máty.

3. Mražená lahůdka Rum Runner: Smíchejte v mixéru 1,5 uncí tmavého rumu, 0,75 uncí banánového likéru, 0,75 uncí ostružinového likéru, 0,5 uncí grenadiny a hrnek ledu, dokud nezískáte hladkou konzistenci. Nalijte do hurikánové sklenice a ozdobte kolečkem limetky.

Pokud jde o podávání Rum Runnera, hurikánová sklenice je ideálním nádobím, které dokonale vynikne jeho živými barvami. Můžete také zvýšit prezentaci přidáním ovocných ozdob, jako jsou ananasové klínky, špízy s třešněmi nebo dokonce barevný papírový slunečník. Pro ty horké letní dny zvažte promíchání Rum Runnera s ledem, abyste vytvořili osvěžující mraženou verzi.

Stojí za zmínku, že obsah alkoholu v koktejlech Rum Runner se může lišit v závislosti na druhu a množství použitého rumu. Pro upravení síly jednoduše zvýšte nebo snižte poměr rumu k ostatním ingrediencím. Nezapomeňte pít zodpovědně a vychutnávat si tropické příchutě s mírou.

Závěr

Koktejl Rum Runner je všestranný a zábavný nápoj, který umožňuje nekonečné experimentování. Ať už si ho dopřáváte v Tiki baru Holiday Isle nebo si ho mícháte doma, tato tropická lahůdka vás jistě přenese na plážový ráj. Tak proč si nezkusit namíchat vlastní Rum Runner a vychutnat si jeho ovocné příchutě? Na zdraví klasickému a oblíbenému koktejlu Rum Runner!

O autorovi

Nákupní košík
Máme tu dobroty jen pro dospělé. Už ti bylo 18 let? ...
Přejít nahoru